Strona Główna Historia Styczeń 24 2019 11:17:31
TWOJA REKLAMA

ORGANIZOWANIE IMPREZ KARAOKE SOSNOWIEC Wakacyjna promocja ! 25zł/h
TEL: 505 003 208

MIEJSCE NA REKLAME

Tel: 0 505003208

Pon - pt
godz: 18:00 - 20:00

Nawigacja
Strona Główna
Historia
Kontakt
LISTA 1 % za rok 2013
Partnerzy

Historia
Witam. Madzia ma 14 lat, nie chodzi od urodzenia.Urodziła się z wadą kręgosłupa.( Rozszczep kręgosłupa i wodogłowie ) Jeździ na wózku inwalidzkim od 6 roku życia, stara być się samodzielna.Uczęszcza do Gimnazjum nr 5 w Sosnowcu ,do klasy drugiej.

Uczy się dobrze i ma bardzo duże chęci, jest zadowolona. Niestety wadzie tej towarzyszy szereg różnych innych następstw. Wodogłowie wewnętrzne (wstawienie zastawko komorowo-otrzewnej ) Skrzywienie stóp ( końsko-szpotawe) jak do tej pory Madzia przeszła 4 zabiegi korekty stóp.Zabieg zamknięcia przepukliny ( po urodzeniu ) ,zabieg wstawienia zastawki , oraz wstawienie przzetok. Aktywnie rehabilitowana w domu, Magdalena według zaleceń rehabilitantów powinna być rehabilitowana codziennie po 2 h . Następną wadą jaka towarzyszy tej chorobie jest pęcherz neurogenny tzn: że dziecko nie kontroluje oddawania moczu oraz kału. Jest cewnikowana 4 x dziennie i opróżniana. Cewniki po pokryciu kosztów przez NFZ kosztują 60 PLN i wystarczają na 1 miesiąc. Pieluchomajtki (pampersy) również po pokryciu przez NFZ kosztują 90 PLN i jest przewidziane 180 szt na 3 m-ce, lecz jest to niemożliwe aby dziecko 7 letnie zużywało dwie pieluchy dziennie. Dlatego jest potrzeba dokupywania pampersów poza limitem NFZ. Oprócz tego jest bardzo duża potrzeba na przedmioty takie jak:

- kubki do zbiórki moczu - rękawiczki jednorazowe - gaziki , waciki wyjałowione - Rivanol ( płyn odkażający drogi moczowe przed cewnikowaniem ) - Furagin ( lek ) - Ditropan ( lek ) - i inne

Mama dziecka zrezygnowała z pracy zaraz po urodzeniu dziecka aby móc sprawować nad nim opiekę. Ojciec dziecka pracuje i jest jedynym żywicielem rodziny. Więc nie jest to wystarczające na to by utrzymać dom i rodzinę. Dlatego trafiamy i prosimy ludzi o dobrych sercach o pomoc.

Nie chodzi tylko o pomoc finansową. Każda pomoc będzie przydatna i potrzebna. Dla chętnych którzy chcą właśnie pomóc w sposób finansowy:

Bank Pekao S.A I/Warszawa

47 1020 2498 0000 8902 0424 3275

Rodzice Magdy są przygnębieni całą sytuacją a przygnębienie narasta przez brak gotówki na potrzebne pomoce dla swojej jedynej, ukochanej córeczki. Jak każdy rodzic chcą dać swojemu dziecku to co jest potrzebne, ale czasami nie mogą. Jeżeli kogoś z was zainteresował ten przypadek i chcieliby pomóc Madzi w jakikolwiek sposób proszony jest o kontakt mailowy:

( temat Pomoc Dla Madzi )

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
STARSZE NEWSY
AKCJA ZBIÓRKA

FUNDACJA

BUCIKI

MZZL

PODJAZD W SZKOLE

SOSNOWIEC FAKTY

KONTAKT

FESTYN

ZAGŁĘBIE TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

PODZIĘKOWANIA RENPOL

PODZIĘKOWANIA ENERGOKON PLUS

UWAGA OSZUST

KIEDY CHODNIKI?

Narażenie zdrowia dziecka !

MATERIAŁ TVP INFO

Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Brasil-Fusion Theme by: IceWasp 95,101 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl